Malá kopaná

Přihlášení

Návštěvnost

První místo na zimní lize, ale prohra v kraji

mevasport openAby jsme to neměli úplně jednoduché, tak se nám na neděli sešli všechny soutěže, kterých se účastníme a to krajský přebor, okresní přebor a zimní liga. Naštěstí se nám domluvit se soupeřem v okresním přeboru a zápas předehrát. Ze zbývajících dvou soutěží jsme upřednostnili zimní ligu, kde se jednalo o finálový turnaj, a tak nejsilnější sestava směřovala tam. Měli jsme ambice tuto soutěž vyhrát, což se nám povedlo. V normální hrací době jsme sice s Tata týmem remizovali 1:1, ale po penaltovém rozstřelu jsme byli šťastnější my a po čtvrtém a třetím místě jsme zvedli nad hlavu pohár pro vítěze. David Bednář navíc získal cenu pro nejlepšího střelce celé soutěže.

Ve stejném čase, kdy se rozhodovalo o vítězí zimní ligy už jsme se pomalu museli chystat na zápas krajského přeboru proti Gladiatorům. Do zápasu nastoupili převážně hráči z B týmu a mohli tak nasbírat další zkušenosti v této soutěži. Průběh zápasu ukázal, to co se dalo předpokládat, že domácí na tom budou po taktické stránce daleko lépe a my budeme spíše hrozit z protiútoků. Gladiatoři byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. V obraně jsme hráli obstojně, ale problém bylo podržení míče dál od naší brány, je potřeba zapracovat na útočné souhře, abychom i v Béčkové sestavě dokázali soupeře více potrápit.

Gladiators Brno - FPO Blansko 8:0 (4:0)

Sestava: Hoffmann - Červený, Dobiášek, Šmerda, Žák - Alexa, Mokrý

V předehrávaném zápase s FC Spešov jsme se rychle dostali do vedení, když brankář soupeře ztratil míč u autové čáry a Alois Šmerda uklidil míč do odkryté branky. Soupeře jsme nepouštěli do žádných větších šancí a k tomu jsme přidali druhou branku, trefil se Ivo Dobiášek. V poločase jsme měli pěkný dvoubrankový náskok. V druhém poločase to z naší strany bylo poněkud nervózní, útočil spíše soupeř a my se vydávali do protiútoků. Jeden takový gólově zakončil Alois Šmerda. O čisté konto jsme znovu přišli v poslední minutě, když jsme rozehrávali aut na polovině soupeře a Spešov díky špatné rozehrávce šel do protiútoku a šanci proměnil.

FPO Blansko B - FC Spešov 3:1 (2:0)

Branky: Šmerda 2, Dobiášek

Sestava: Hoffmann - Alexa, Dobiášek, Langr, Mokrý, Srnský, Šmerda, Žák